Dolar : Alış : 5.6889 / Satış : 5.6991
Euro : Alış : 6.2847 / Satış : 6.2960
HAVA DURUMU
hava durumu

tekirdag24°CAz Bulutlu

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

Süleymanpaşa’ da Öğrenci Olmak

Ana Sayfa » Haberler » Süleymanpaşa’ da Öğrenci Olmak
24 Ağustos 2016
Süleymanpaşa’ da Öğrenci Olmak

Süleymanpaşa Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısında oybirliği ile Ahmet Erensoy tarafından ücretsiz olarak tahsis edilen Namık Kemal Üniversitesinin giriş kapısı karşısında bulunan bu iki katlı binanın Süleymanpaşa Belediyesi tarafından öğrencilere yönelik hizmet veren öğrenci merkezi şeklinde kullanılmasına ve adının da Ahmet Erensoy Gençlik Merkezi olmasına karar verilerek çalışmalara başlandı.

GENÇLERİN HER TÜRLÜ SORUNUNA GENÇLERLE BERABER ÇÖZÜM ÜRETMEK AMAÇLANIYOR

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından gençlerin yanında olmak ve gençlerin her türlü sorunlarında onlarla beraber çözüm üretebilmek amacıyla kurulan bu merkezin faaliyetleri üniversite öğrencileriyle beraber kurgulanacak. Eğitim çalışmalarının ağırlıklı olduğu merkezde gençlerin teknik ve teknolojik anlamda gelişimlerine katkıda bulunabilmek amacıyla robot atölyesi, üç boyutlu yazıcı tasarım atölyesi ve bu atölyelerde boşta kalan diğer zamanlarda “Minik eller geleceği programlıyor” projesiyle çocuklara kod yazma eğitimi verilecek. Eğitim ve konferans salonları ile kulüp çalışmalarının yapılabileceği uygun mekanlar tasarlanacak. Üniversite öğrencilerinin kullanımını ve hayat şartlarını daha uygun hale getirebilmek amacıyla terzihane ve çamaşırhane kurulacak ve terzi, yıkama ve ütüleme bölümleri olacak. Gençlerin daha aktif, teknolojiyle iç içe olabilecekleri bilgisayar ve teknik anlamda altyapı hizmetleri sunulmasının yanında bir takım arkadaşlıklar ve dostluklar geliştirebilecekleri bir mekan olacak.

EŞKİNAT: “SÜLEYMANPAŞA’YA GELEN ÖĞRENCİLERİMİZ AİLELERİNDEN AYRILACAKLAR AMA BİZİM AİLEMİZE KATILACAKLAR”

Başkan Eşkinat, Namık Kemal Üniversitesi Süleymanpaşa Kampüsü’ne gelen yeni öğrencilerimizi karşıladıklarını belirterek yaptığı açıklamada;”Öğrencilerimiz ailelerinden ayrılacaklar ama bizim ailemize katılacaklar. Burada kendilerini yalnız hissetmemeleri için biz elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Üniversiteli öğrenciler bizim için çok önemli, şehrimiz için de önemli, ülkemiz için de önemli. Namık Kemal Üniversitesinin 32 bin öğrencisinin 22 bini bizim ilçemiz sınırlarında bulunan ana kampüste. Dolayısıyla bizim misafirlerimiz bizim hemşerilerimiz. Onlar burada eğitimlerini gördükten sonra bu millete hayırlı evlatlar olarak memleketlerine geri dönecekler.” ifadelerini kullandı.

“BİR ÖĞRENCİNİN İHTİYAÇ DUYABİLECEĞİ HER TÜRLÜ KONFORU BURADA SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, bu sene bir sürprizlerinin olduğundan bahsederek devam ettiği açıklamasında;”Tam arkamızda bulunan bina gençlik merkezi olarak Namık Kemal Üniversitesinin Süleymanpaşa merkezindeki öğrencilere hizmet verecek. Aklınıza gelebilecek bir öğrencinin ihtiyaç duyduğu her türlü konforu burada sağlamaya çalışıyoruz. İlk defa ilçemizde bu kapsamda önemli bir bağışı yaşattık. Hayırsever iş adamı Ahmet Erensoy yerini Süleymanpaşa Belediyesine bu gençlik hizmetlerinde kullanmak üzere tahsis etti. Koleksiyon Mobilya da içinin mobilyalarını bağışladı. Zannediyorum önümüzdeki günlerde başka bağışlar da olacak. Süleymanpaşalıların desteği ile Süleymanpaşa’da yaşayan iş adamlarının, hayırseverlerin desteği ile bu merkezi ayakta tutacağız.” şeklinde konuştu.

“BU AYRICALIĞI SÜLEYMANPAŞAYA GELEN NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİNİN BÜTÜN ÖĞRENCİLERİNE HİSSETTİRECEĞİZ”

Başkan Eşkinat yaptığı açıklamaya “Biraz önce söylediğim gibi bu bir ilk. Tam karşımızda üniversite kapısı var. O kapıdan çıkan öğrencilerimiz derslerinin yorgunluğunu atmak için bizim tesisimize gelecekler ya da okullarına gitmeden önce bir sıcak çorbalarını burada içecekler. Önümüzdeki günlerde onların yemek ihtiyacını karşılamak gibi de bir planımız var. Burada yaşayan insanlarla üniversiteyi bir araya gelip onları bütünleştirmek için elimizden gelen gayreti yapmaya çalışıyoruz. Bunu başaracağımızdan da kimsenin şüphesi olmasın. Süleymanpaşa’da öğrencilik yapmak bir ayrıcalık olacak. Bu ayrıcalığı da Süleymanpaşa’ya gelen bütün Namık Kemal Üniversitesi öğrencilerine hissettireceğiz. Buradan dönenler iyi duygularla, iyi anılarla ayrılacaklar. Burada kalanlar da bizim hemşerimiz olarak bizimle beraber yol yürümeye devam edecekler.” sözleriyle son verdi.

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

BENZER İÇERİKLER

Değirmenaltı’nda Bulunan Kız Öğrenci Apartlar Listesi

Değirmenaltı’nda Bulunan Kız Öğrenci Apartlar ListesiTekirdağ Değirmenaltı Kız Öğrenci Apartları Listesi Namık Kemal Üniversitesine

Atatürk’ün Tekirdağ’a Gelişinin Yıl Dönümü Kutlandı.

Atatürk’ün Tekirdağ’a Gelişinin Yıl Dönümü Kutlandı.Atatürk’ün Tekirdağ’ı Ziyareti ve Harf İnkılabının Uygulanışının

Üniversite Öğrencileri Süleymanpaşa Belediyesi Tarafından Karşılandı

Üniversite Öğrencileri Süleymanpaşa Belediyesi Tarafından KarşılandıSüleymanpaşa Belediyesi, üniversite sınavlarında Namık Kemal Üniversitesi’nde

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN