Dolar : Alış : 5.6917 / Satış : 5.7020
Euro : Alış : 6.2941 / Satış : 6.3055
HAVA DURUMU
hava durumu

tekirdag25°CAz Bulutlu

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

Kiraz’dan Büyük Başarı

Ana Sayfa » Haberler » Kiraz’dan Büyük Başarı
18 Ağustos 2016
Kiraz’dan Büyük Başarı

TÜBİTAK tarafından 2005 yılından itibaren gerçekleştirilen ve bu yıl da Kocaeli Körfez pistinde gerçekleştirilen Alternatif Enerjili Araç Yarışları’da Namık Kemal Üniversitesi Güneşinoğlu takımı, Kiraz isimli araçları ile Elektromobil kategorisinde 54 araç içerisinde 10. oldu.

Farklı kategorilerde düzenlenen yarış organizasyonları ile alternatif enerjiyle çalışan araçlarla ilgili yerli üretimin artırılması ve katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesi, katılımcıların alternatif enerjilerle ilgili araştırma imkanı edinip dünyadaki gelişmeleri takip etmeleri, deneyim kazanmaları ve bu yolla alternatif enerji kaynaklarının kullanımı konusunda ülke genelinde farkındalığın artırılması amacıyla, her yıl üniversite öğrencilerine yönelik olarak TÜBİTAK tarafından 2005 yılından itibaren gerçekleştirilen Alternatif Enerjili Araç Yarışları,bu yıl da Kocaeli Körfez pistinde yapıldı.

12. yılında ilk kez uluslararası takımların katılımıyla “Efficiency Challenge Electric Vehicle” adıyla düzenlenen yarışlar, üniversite öğrencilerinin çevresel duyarlılıklarını da ön plana çıkararak, yeni teknolojik uygulamalar geliştirmesini sağlayacak ortamlar oluşturmayı hedeflediği bildirildi.

Namık Kemal Üniversitesi Güneşinoğlu takımı Kiraz isimli araçları ile Elektromobil kategorisinde bu yarışlara katılarak, 54 araç içerisinde farklı aşamaları geçerek 10. oldu.

Doç. Dr. İlker H. Çelen koordinatörlüğünde yürütülen elektromobil projesi, Yrd. Doç. Dr. M. Recai Durgut, Yrd. Doç. Dr.Soner Çelen, Yrd. Doç. Dr. Aytaç Moralar, Arş. Gör. Eray Önler akademik danışmanlığında, Namık Kemal Üniversitesi’nin farklı bölümlerinde okuyan öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

6kW motor gücü ve 3kW batarya kapasitesi ile iki kişilik 250 kilogram ağırlığındaki Kiraz isimli araç, TÜBİTAK tarafından belirlenen teknik kurallara uygun 4 araç içerisinde yer aldı.

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

BENZER İÇERİKLER

Değirmenaltı’nda Bulunan Kız Öğrenci Apartlar Listesi

Değirmenaltı’nda Bulunan Kız Öğrenci Apartlar ListesiTekirdağ Değirmenaltı Kız Öğrenci Apartları Listesi Namık Kemal Üniversitesine

Atatürk’ün Tekirdağ’a Gelişinin Yıl Dönümü Kutlandı.

Atatürk’ün Tekirdağ’a Gelişinin Yıl Dönümü Kutlandı.Atatürk’ün Tekirdağ’ı Ziyareti ve Harf İnkılabının Uygulanışının

Süleymanpaşa’ da Öğrenci Olmak

Süleymanpaşa’ da Öğrenci OlmakSüleymanpaşa Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısında oybirliği ile Ahmet

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN